• IRLANDZKIE PRZYSŁOWIE

    „Co nasyca oczy, nasyca serce.”

  • CHIŃSKIE PRZYSŁOWIE

    „Lepiej zobaczyć coś raz, niż słyszeć o tym tysiąc razy”

  • ARABSKIE PRZYSŁOWIE

    „Ten, kto żyje widzi dużo. Ten, kto podróżuje widzi więcej”

Jak skoncentrować się podczas nauki?

Koncentracja na zajęciach kluczem do sukcesu Brak koncentracji skutkuje niską efektywnością pracy – i przez to – słabszym wynikiem maturalnym. W ostatnich latach młodzi ludzie coraz częściej skarżą się na problemy z koncentracją, zarówno podczas zajęć, jak i podczas nauki w domu. Na maksymalne skupienie uwagi ma wpływ wiele czynników. Pomijając aspekty zewnętrzne, takie jak […]

Stres przed egzaminem – jak z nim walczyć?

Dla niektórych z nas stres jest motywatorem i czynnikiem napędzającym do dalszego działania, jednak dla zdecydowanej większości jest zjawiskiem negatywnym. Jego skutkiem może być m.in. utrata koncentracji, która pociąga za sobą słabe wyniki. Jak więc sobie radzić ze stresem? Stres ma wiele objawów, które mogą być bardzo dotkliwe i nieprzyjemne. Typowym przykładem jest bezsenność, występująca […]

Makia, czyli jak przeżyć w upale …

Od wielu lat spędzam wakacje w Grecji. Szczególnie upodobałam sobie wyspy Morza Egejskiego, m.in. Paros, Mykonos czy Milos. Na pierwszy rzut oka przyroda tych wysp wydaje się uboga – drzew jest niewiele, a większość obszaru pokrywa makia – formacja roślinna charakterystyczna dla basenu Morza Śródziemnego.

korepetycje agnieszka krotke logo

Jestem doktorem nauk biologicznych (UMK w Toruniu, specjalność biochemia). Udzielam korepetycji z biologii i z chemii w zakresie szkoły ponadgimnazjalnej.

Newsletter

Podaj swój adres email – będę przypominała o najnowszych zajęciach, ofertach indywidualnych, grupowych oraz promocjach. Przypomnę się Tobie także z początkiem roku szkolnego!